יום חמישי, 17 בנובמבר 2016

מה הם היתרונות של דוד שמש על פני דוד חשמל?


השימוש בדוד שמש טבעי עבור מרבית הישראלים, ומה הדרך הטובה ביותר לדעת עד כמה הוא טוב יותר מהחלופה החשמלית? צריך פשוט לבטל את השימוש בדוד השמש. ההסתמכות על דוד חשמל תחשוף מייד את אי הנוחות שבשימוש בדוד השמש.

אתם בוחרים את זמני המקלחת!


כשאתם עושים שימוש בדוד שמש, אתם אלו שקובעים את זמני המקלחות שלכם, וזאת בגלל שהמים חמים כל הזמן. דוד השמש פעיל כל זמן שיש שמש בחוץ, כאשר בארץ מדובר בחצי שנה של "שקט תעשייתי" מהבחינה הזו. מעבר לזאת, גם בחורף לא חסרים ימי שמש חמימים, שמחממים היטב את המים בדוד. אנחנו מתרגלים עד כדי כך לזמינות של המקלחת, עד שזה נראה לנו טבעי לחלוטין שיש מים חמים בברז. עם זאת, עובדה זו אינה ברורה מאליה, והתזכורת על כך מורגשת היטב ביום סגרירי, שמסתיר את קרני השמש מקולטי הדוד.

למה לשלם על מה שאפשר לקבל בחינם?


חשוב לזכור שמעבר לכל, חימום מים בעזרת קרני השמש חוסכת בהוצאות החשמל. הפעלתו של דוד חשמל איננה זולה במיוחד, ובוודאי מורגשת היטב בחשבון החשמל החודשי, כשכל בני הבית צריכים מים חמים למקלחת טובה. מעבר לכל, ההשקעה הכספית במים החמים מוציאה  את רגשי הקמצנות, כי יש אופציה פשוט לא לשלם על זה. מעבר לזאת, האופציה החינמית גם הרבה יותר נוחה מאשר זו שמשלמים עליה. ארחיב ואומר שהעדרו של דוד שמש בבית עלול להשפיע לרעה על סיכויי המכירה של הדירה או הבית.

למה להסתמך על דוד שמש כשאפשר להשתמש בדוד חשמל?


אז זהו, שלא תמיד אפשר... במבנים גבוהים, שבהם יש דירות רבות, אין מספיק שטח גג בשביל להציב את כל הדוודים של כל הבניין, ולכן הדיירים צריכים לחפש פתרונות אחרים, ובהכרח יקרים יותר, בתחום חימום המים. החלופה הזמינה שמגיעה לכל דירה היא דוד חשמל. עם זאת, רבים מחפשים אמצעי חימום שגורר פחות הוצאות, ומאפשר ליהנות ממים חמים בזמינות מיידית. על פי רוב, המענה הזה מגיע מצדם של מחממי מים בגז.
יחד עם זאת, נעשה ניסיון כדי לפתור את הבעיה הטכנית גם במבנים הגבוהים, שהולכים ומתרבים בערים המרכזיות בארץ. השאיפה היא שבכל דירה בישראל יהיה דוד שמש.


מה קורה כשהחוק מצודד בדודי השמש?


כאמור, דוד חשמל דורש אנרגיה רבה, ובמסגרת החיסכון הלאומי באנרגיה, החוק הישראלי מחייב שימוש בדודי שמש, כל עוד הדבר אפשרי מבחינה טכנית. מסיבה זו, למעשה, נוכחותו של דוד שמש היא ברירת מחדל מובנת מאליה בכל בית חדש (למעט במצב של מגבלות פיזיות, כדוגמת רבי קומות), ולכן מרבית הבתים בישראל מצוידים במוצר החיוני הזה.

אם כך, השימוש בדוד שמש נוח יותר וחסכוני יותר מכל חלופה אחרת בתחום חימום המים. חימום מים בשיטה הטבעית היא ללא ספק המועדפת ביותר על כל הצרכנים. 

אין תגובות:

פרסום תגובה